Ferieboliger med pejs i Lot-et-Garonne
Find og book unikke lejeboliger med pejs på Airbnb
De bedst bedømte boliger med pejs i Lot-et-Garonne
Gæsterne er enige: Disse boliger med pejs har høje bedømmelser med hensyn til beliggenhed, renhed med mere.

La bergerie
En smuk lade, der er blevet ombygget, omgivet af skov. En rolig beliggenhed med lyden af dyreliv. Smagfuldt indrettet i overensstemmelse med de oprindelige karakteristika. Brølende brændeovn i støbejern til de kølige aftener. Alle de faciliteter, du har brug for til at tilberede dit gourmetmåltid. Din egen private pool, spabad og bålplads, som du kan nyde. Laden er den anden ejendom på stedet, hvilket betyder, at du bliver budt velkommen af værten med en varm flersproget velkomst. Du vil have fuldstændig privatliv.

Cikader og fugle synger til solnedgangen
Welcome to L'Ours et Son Petit Oiseau (The Bear and his Little Bird), set in 8 acres with views over a wild valley run with deer and sanglier. Cool off in the saltwater pool, relax in a hammock, unwind in the wood-fired hot tub, or get to know the many animals who also call this place home. Cicadas and birds sing to the setting sun, and there's not a human soul for miles. Fields and vineyards lead to the winding streets of medieval Issigeac, a boulangerie, a café and the perfect afternoon.

Olivenhuset. Terrasse og gårdhave
'The Olive house', smukt restaureret stenhus fra 1256 med forhøjet terrasse, gårdhave og udsigt over landskabet. Beliggende i hjertet af bastidebyen Monflanquin på bakketoppen, der er klassificeret som "En af de smukkeste landsbyer i Frankrig" Restauranter og caféer inden for gåafstand. Nem og gratis offentlig parkering tæt på ejendommen. Udstyret køkken, stue og spiseområde. 2 soveværelser hver med eget brusebad og toilet – FIBERINTERNET. TV Vaskerum + 3. gæstetoilet

Charmerende 4-stjernet hus i sten
Gîte de Jourda Bas 4 ⭐️⭐️⭐️⭐️ 10 minutter fra Agen, kom og lad dine batterier op i grønne omgivelser🌿 Vores uafhængige hytte har en fuldt lukket park, hvor dine børn og firbenede ledsagere kan være, samt en terrasse, hvor du kan nyde udelivet. 🏡 1 rummeligt soveværelse med queensize-dobbeltseng og omklædningsrum (vugge til rådighed for de små) samt en behagelig sovesofa i stuen. Fra 1. juli til 30. september kan du nyde vores private jacuzziområde 💦

Charmerende gîte i Périgord med privat spa
Renoveret stenlåge i 2 tilstødende hytter adskilt af en stor indendørs have. Det er en hyggelig hytte, som jeg tilbyder, ideel til at slappe af på landet på gården. Fredfyldt overdækket terrasse med privat jacuzzi til hver hytte (ikke tilladt for små børn) Ideel til 4 personer eller par Dejlig udsigt, meget rolig beliggenhed. Mange mulige aktiviteter: kano, ture i Gabares på Dordogne, slotte, landsbyer, huler, museer, restauranter, loppemarkeder ... osv.

Gîte på gården, Accueil Paysan
Le gite de l'Ecureuil ligger på en økologisk gård, der tilhører en bondebager og en kurvemager. Ved Quercy's porte, med udsigt over Garonne-dalen, i et roligt og vildt miljø, hvor du kan nyde en dam og skovstier. La pierre du Quercy byder dig velkommen i de smukke typiske landsbyer (Moissac med sit kloster og sin chasselas, Lauzerte, Auvillar). Canal du Midi viser rigdommen i Garonne-dalen, og slottet Goudourville vil afsløre sin historie.

La Péri Ouest de Jurmilhac, eksklusiv landsby ****
La Péri Ouest er den vestlige fløj af et stort 4-stjernet stenhus, der ligger i hjertet af en fredelig og skovbevokset privat landsby fra det 16. århundrede. Der er plads til op til fire personer i to luksussuiter. Du vil blive forført af de generøse rum, højt til loftet med fritliggende egetræsbjælker samt moderne bekvemmeligheder. Du kan beundre vidunderlige solnedgange på landet fra sin private overdækkede panorama terrasse.

Leje lade i Lot-et-Garonne. Maks. 8 senge
Jeg åbner dørene til mit hus og inviterer dig til at opdage alle skattene i denne region med sydvestlig ånd. Kom og del vores know-how og vores livsstil, som du ønsker det: - Golf - Vandreture eller cykling - Fiskeri og vandaktiviteter - Kulturarv - Gastronomi Denne lade, der blev bygget i 1893 og renoveret med lidenskab i 2015, vil tilbyde dig plads og ro. Et ideelt sted til at dele øjeblikke med familie eller venner.

"La petite Roche" lille sten" landligt hus
Lille hus på 20 m2, på landet. Det er omhyggeligt restaureret og omfatter en stue med en dobbelt sovesofa, et tekøkken og et varmt badeværelse i hytte-stil. Den har en brændeovn. Den har en skyggefuld plads udstyret med en grill og en have og en plads, der åbner op for et stort landskab. En bæk langs engen, vandrestier og den nærliggende middelalderlandsby inviterer dig til en gåtur.

Lodge La Palombière (med spa)
Et spektakulært ophold i en hytte på to niveauer, der hænger 13 meter oppe. Les Palombières er rummelig, lys og åben ud mod dalen og tilbyder eksklusiv komfort og total fordybelse i naturen. Showets højdepunkt: en privat tagterrasse med opvarmet nordisk bad, hvor du kan opleve uforglemmelige øjeblikke under stjernerne. En usædvanlig, romantisk og dybt forfriskende oplevelse.

Hus på landet med sikret swimmingpool
Dette landsted i nærheden af Dordogne er ideelt til en familie med børn og venner Lige midt i den uspolerede natur uden støj. Fuldt sikret 9x4 privat pool, flere terrasser, udendørs spil, afslapning, plancha, grill Vores to æsler bor på en eng i udkanten af huset. Lot et Garonne fyldt med historie , middelalderlandsbyer, gastronomi , forskellige aktiviteter.

Gîte C' est le Bon - Doudrac
Ideelt feriested for par, der leder efter et fredeligt ophold. Stilfuld gîte udstyret med alt, hvad der er nødvendigt for en fantastisk ferieoplevelse. Dejlig 3 hektar stor have med skov og swimmingpool på 6 x 12 meter. Meget roligt beliggende autentisk stenhus i Lot & Garonne på grænsen til Dordogne. *Velkommen fra 18 år og derover
Populære faciliteter i boliger med pejs i Lot-et-Garonne
Huse med pejs

MONSEGUR 'BASTIDE' *Opvarmet pool*

Tørreren i Dropt

Hus eller værelse tæt på blommelandsbyen Upper Hamlet

Gîte de Lagasse, Domæne med swimmingpool

Feriehus l'épicerie

Hus på gammel vandmølle, roligt og med swimmingpool

Landhus med brændefyret boblebad

Love room Suite Camellia
Lejligheder med pejs

Gîte La Bergerie

O Coeur d' Issigeac, loft spacieux

Duplex romantique

Lejlighed til 4 personer, med aircondition

moulin de la rode

Lejlighed med privat indgang

Landlige gite i den smukke Lot et Garonne

Lejlighed på Place du lavoir
Villaer med pejs

For at koble af midt i naturen

Luksuriøs villa 14p+, 4 soveværelser med eget badeværelse + sovesal

Unik, rustik villa med pool og utrolig udsigt

Opvarmet swimmingpool - 7 soveværelser & 7 badeværelser

Luftfartsområdet

Landsted LA CASA BELLA

5 rummelige soveværelser og 5 badeværelser herregård

VILLA 8 til 10 personer: TÆT PÅ WALYGATOR -AQUALAND
Destinationer, du kan udforske
- Telte til leje Lot-et-Garonne
- Familievenlige lejeboliger Lot-et-Garonne
- Kæledyrsvenlige lejeboliger Lot-et-Garonne
- Villaer til leje Lot-et-Garonne
- Lejemål med hjemmebiograf Lot-et-Garonne
- Chaleter til leje Lot-et-Garonne
- Hytter til leje Lot-et-Garonne
- Trætopshuse til leje Lot-et-Garonne
- Lejemål med morgenmad Lot-et-Garonne
- Lejligheder til leje Lot-et-Garonne
- Jurter med boblebad til leje Lot-et-Garonne
- Feriehuse til leje Lot-et-Garonne
- Rygervenlige sovesale til leje Lot-et-Garonne
- Lejemål med oplader til elbiler Lot-et-Garonne
- Naturhytter til leje Lot-et-Garonne
- Bed and breakfasts Lot-et-Garonne
- Lejemål med udendørs siddepladser Lot-et-Garonne
- Lejemål med terrasse eller gårdhave Lot-et-Garonne
- Minihuse til leje Lot-et-Garonne
- Byhuse til leje Lot-et-Garonne
- Autocampere til leje Lot-et-Garonne
- Fitnessvenlige lejemål Lot-et-Garonne
- Hotelværelser Lot-et-Garonne
- Ferielejligheder til leje Lot-et-Garonne
- Gæstehuse til leje Lot-et-Garonne
- Private suiter til leje Lot-et-Garonne
- Lejeboliger med sauna Lot-et-Garonne
- Lejeboliger med pool Lot-et-Garonne
- Huse til leje Lot-et-Garonne
- Lader til leje Lot-et-Garonne
- Lejemål med adgang til en sø Lot-et-Garonne
- Lejemål med bålplads Lot-et-Garonne
- Både med adgang til stranden til leje Lot-et-Garonne
- Lejemål med vaskemaskine og tørretumbler Lot-et-Garonne
- Slotte til leje Lot-et-Garonne
- Bondegårdsophold til leje Lot-et-Garonne
- Lejemål med kajak Lot-et-Garonne
- Lejemål med pejs Nouvelle-Aquitaine
- Lejemål med pejs Frankrig
- nationalparken Landes De Gascogne
- Château d'Yquem
- Château Filhot
- Château de Monbazillac
- Château de Cayx
- Château Suduiraut
- Château du Haut-Pezaud
- Château de Myrat
- Château Lafaurie-Peyraguey
- Château Doisy-Dubroca
- Château de Rayne-Vigneau
- Château Doisy Daëne
- Domaine de la Higuère , Vignobles Esquiro
- Château Rieussec
- Domaine Du Haut Pécharmant
- Château La Tour Blanche
- Château Pécharmant Corbiac
- Château Clos Haut-Peyraguey