Gå videre til indhold
Gem dette opslag.
Privat værelse i lejlighedskompleks

COMFORTABLE: ancient and modern

Laura Brugerprofil
Laura

COMFORTABLE: ancient and modern

3 gæster
2 soveværelser
2 senge
2 private bade
3 gæster
2 soveværelser
2 senge
2 private bade
BOLIGENS HØJDEPUNKTER
Skinnende ren4 nylige gæster har sagt, at denne bolig var skinnende ren.

There is a FRENCH BED (1,10 X 1,50 mt) where 2 persons can sleep. My house is a mix of colours and styles; the "rural" living room, with yellow and blue walls, wooden and steel kitchen; an ancient green bathroom with shower and a modern red bathroom with bath. Situeted in the centre of a calm village, easy to get to with the A1 motorway exit, that makes easy to reach Rome (15 minutes by car from A1 motorway exit Roma sud), Roman Castles, Palestrina and Valmontone (15-20 minutes)

Faciliteter

Basisting
Pejs
Varme
Arbejdsplads med plads til bærbar computer
TV
Trådløst internet

Overnatningsarrangementer

Soveværelse 1
1 enkeltseng
Soveværelse 2
1 enkeltseng
Fællesrum
1 sofa

Husregler

E' buona norma comportarsi nel rispetto di una casa e di un condominio familiare: evitare droghe ed eccessi di alcool, si può fumare sul terrazzo. non sono ammessi animali domestici.

Ledighed

17 omtaler

Nøjagtighed
Kommunikation
Renhed
Beliggenhed
Indtjekning
Værdi
Serena Brugerprofil
Serena
september 2018
Staying with Laura was like home from home. She is a great host, and made my stay very pleasant indeed, and looked after me very well (Frascati :-) )... I hope she'll be able to come and stay with me soon...
Sebastian Brugerprofil
Sebastian
september 2018
Laura è un host eccellente in termini di gentilezza e cordialità, risponde prontamente ai messaggi ed è sempre disponibile per qualsiasi cosa. La casa è molto pulita, così come il bagno e la cucina, perfetto il collegamento internet con fibra. Il posto è facile da raggiungere a p…
Stefano Brugerprofil
Stefano
august 2018
Laura è un host disponibilissimo! La casa è super carina e non manca veramente nulla. Altra nota positiva: la possibilità di parcheggiare proprio sotto casa. Torneremo. Consigliatissimo.
Philippe Brugerprofil
Philippe
august 2018
It wos very nice, is a wonderful house in a little village but you have all what you need (restaurant/supermarket/Bars) Laura wos very frendly and she help me and give me good tips what i can do here the bus station is 3-5 min with food from the house The house is very clean t…
Francesco Brugerprofil
Francesco
juli 2018
Laura è stata gentile e disponibile, l'appartamento era spazioso, pulito ed ordinato; ubicato in un posto molto carino e vicino all'uscita dell'autostrada.
Tim Brugerprofil
Tim
april 2018
Clean and comfortable space. We were happy with everything.
Alex Brugerprofil
Alex
september 2017
Persona simpatica cortese e disponibile. purtroppo per un guaio alla mia auto non ho potuto pernottare da lei. Spero di averne futura occasione
Laura Brugerprofil
Svar fra Laura:
grazie alla prossima
september 2017

Med Laura som vært

San Cesareo, ItalienMedlem siden juni 2015
Laura Brugerprofil
20 omtaler
Bekræftet
amo viaggiare, prima di essere host airbnb sono stata ospite in tutto il mondo (dall'Islanda a Gerusalemme) e dò ospitalità ai molti amici che ho in giro per l'Italia ed il mondo. Da 2 anni ospito delle ragazze francesi che vengono in italia per le gite scolastiche, grazie a Mme …
Svarprocent: 100%
Svartid: inden for en time
Kommuniker altid via AirbnbFor at beskytte din betaling skal du aldrig overføre penge eller kommunikere uden for Airbnb's hjemmesiden eller app.

Nabolaget

Tryk på pil ned for at aktivere kalenderen og vælge en dato. Tryk på tasten med spørgsmålstegnet for at få vist tastaturgenvejene til at ændre datoer.

Indtjekning

Tryk på pil ned for at aktivere kalenderen og vælge en dato. Tryk på tasten med spørgsmålstegnet for at få vist tastaturgenvejene til at ændre datoer.

Udtjekning
Beløbet trækkes ikke endnu

Things to do near this home