Nogle oplysninger er oversat automatisk. Vis på det oprindelige sprog

Ferieboliger med morgenmad i Lot

Find og book unikke boliger med morgenmad på Airbnb

De bedst bedømte boliger med morgenmad i Lot

Gæsterne er enige: Disse lejeboliger med morgenmad har høje bedømmelser med hensyn til beliggenhed, renhed med mere.

%{current} / %{total}1 / 1
Bedste gæstefavorit
Trætopshus
4,97 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 35 omtaler

Rede i Périgord noir

Vi byder dig velkommen i udkanten af skoven i en træhytte med privat spa, internet-tv og reversibel aircondition. Efter parkeringen går du 150 m på en oplyst sti. På 7 meters højde over jorden vil du være helt alene i verden, og du vil kunne nyde magiske øjeblikke og smage på lækre små retter, der er tilberedt hjemme med lokale produkter og fra vores gård. 10 minutter fra Sarlat la caneda og Montignac-Lascaux, er aktiviteterne meget varierede og talrige.

Bedste gæstefavorit
Hytte
5 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 18 omtaler

Prestadou Sauna Spa Hytten

La Cabane du Prestadou – nordisk bad og sauna Tag til Domaine du Prestadou, og oplev vores ekstraordinære hytte, der er designet til at kombinere luksuriøs komfort og samhørighed med naturen • Kingsizeseng 200 x 200 • Autentisk traditionel varmstenssauna • Svensk nordisk bad, opvarmet af træild • Panoramaterrasse • Udendørs seng 160x200 • Smukt walk-in-brusebad i marmor • Udstyret køkken • Tv • Vendbart klimaanlæg Velkomstaperitif og morgenmad

Bedste gæstefavorit
Hytte
4,95 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 109 omtaler

Usædvanlig charme med spa og panorama!

Domæne "Rêve en Périgord". I hjertet af Périgord Noir, charmerende hytte, usædvanlig, cirkulær, med sin kuppel til at beundre himlen, sin private spa, beskyttet, opvarmet til 38° og i drift hele året! Aircondition og varme. Fantastisk udsigt fra din sofa, jacuzzi og terrassen over Château des Milandes (Joséphine Baker), Château Fort de Beynac og Dordogne-dalen. Et lille paradis i højderne, hvor du vil kunne se ud over "Vallée des 5 châteaux".

Gæstefavorit
Bondegårdsophold
4,95 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 112 omtaler

Charmerende hytte og nordisk bad "Le Prestadou"

Kom og afbryd forbindelsen et øjeblik på Prestadou-ejendommen: ro, afslapning, natur, massage ved reservation. Meget hyggelig charmerende hytte, al komfort og certificeret 3 stjerner. Stor have og privat nordisk bad, der er reserveret udelukkende til hytten og opvarmes med træ hele året rundt. Udendørs sofa, liggestole, grill og plancha. Soveværelse i alkove med stor seng 160 x 200 og stjernehimmel. Solo- eller duomassage efter aftale

Bedste gæstefavorit
Trætopshus
4,99 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 157 omtaler

Hus på en bakketop Idylle du Causse

Velkommen til Idylle du Causse, et oplevelseshus beliggende i en grøn oase. I hjertet af naturparken Causses du Quercy, Unescos verdens geopark, under Frankrigs mest stjerneklarte himmel, venter vores kokon på dig, så du kan undslippe hverdagen og få en pause med velvære. 1,5 time fra Toulouse, 2,25 timer fra Limoges, 3 timer fra Bordeaux og Montpellier, kom og nyd et ophold i vores hytte og oplev alle skønhederne i Lot- og Célé-dalen

Gæstefavorit
Vindmølle
4,95 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 21 omtaler

Vindmølle

Beliggende i hjertet af Quercy mellem Cahors og Montauban, vil det tilbyde dig en romantisk pause eller en base for et turistophold. Restaureret, men stadig med sin oprindelige sjæl (vinger i bevægelse med vinden, sten og kalkfuger ...). I stueetagen er der et lille indbygget køkken, stue, på 1. sal badeværelse og toilet, og på 2. sal et soveværelse. Udenfor en terrasse med bord. Morgenmad med landbrugsprodukter inkluderet for en nat.

Gæstefavorit
Chalet
4,84 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 273 omtaler

Træhus og dets naturlige hjørne

Hej vi byder dig velkommen med enkelhed og venlighed, morgenmad er inkluderet. Vores hus ligger 1,5 km fra en smuk landsby i Dordogne med alle butikker og 10 km fra Sarlat, hovedstaden i Périgord Noir. Vi har en stor have og floden Dordogne ligger 600m væk , stedet er meget stille. Soveplads: 7 personer (3 soveværelser, 2 senge140, 2 senge 90, 1 barneseng). fra 50 euro per nat for 2 pers. kontakt os for mere information !

Gæstefavorit
Vindmølle
4,95 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 77 omtaler

Afslappende ophold i ro: SPA & morgenmad inkluderet.

Du vil elske denne unikke og romantiske udflugt. Den gamle vindmølle Moulin de Brunard har våget over landskabet siden det 17. århundrede. Den blev omhyggeligt renoveret i 2019 og byder dig nu velkommen i en intim og charmerende atmosfære. Start dagen med en lokal eller økologisk morgenmad, der består af hjemmelavet brød og muffins. Og for en pause med absolut afslapning, kan du nyde den private jacuzzi helt for dig selv.

Gæstefavorit
Hytte
4,91 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 105 omtaler

Den lille skovhytte

Vælg en tilbagevenden til naturen i vores hytte i skoven, med dens smukke terrasse, der vender mod solnedgangen, den vil overraske dig med sin komfort og sin intimitet, der er fyldt med blidhed. Udstyret med en dobbeltseng, en enkeltseng på en hems, et tørt toilet og et komfortabelt badeværelse, vil det helt sikkert charmere dig. En morgenmad vil blive tilberedt med omhu, så du kan vågne op på den mest behagelige måde!

Bedste gæstefavorit
Vindmølle
4,96 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 81 omtaler

Domaine Moulin-Phare

Vores mølle fra begyndelsen af ​​det 18. århundrede ligger i den regionale naturpark Causses du Quercy i absolut ro. Her kan du komme for at genoplade dine batterier og finde din velvære i en smuk ramme med dens gamle bygninger og små stenmure, der er typiske for Lot. Om natten kan du observere en særlig stjerneklar himmel, da Lot er det visuelt reneste sted i Frankrig til himmelobservation.

Bedste gæstefavorit
Gæstehus
4,96 ud af 5 i gennemsnitlig bedømmelse, 72 omtaler

Lille selvstændigt stenhus i Lot

Lille, selvstændigt stenhus, beliggende i hjertet af landsbyen Pomarède. Pomarède ligger 10 minutter i bil fra Prayssac (og alle dens lokale butikker), 5 minutter fra Frayssinet-le-Gélat (bageri, supermarked, sø) og 35 minutter i bil fra Cahors. Der er mulighed for smukke gåture eller cykelture i området. Om sommeren vil huset, på grund af dets orientering og sten, holde dig kølig.

Bedste gæstefavorit
Trætopshus

Le Lodge De L'Orme - Quercy

Oplev Les Lodges du Quercy: tre hytter beliggende 5 meter højt i hjertet af Causses du Quercy Regional Natural Park i Lot. Forkæl dig selv med en unik oplevelse omgivet af natur. Nyd et hyggeligt soveværelse, et badeværelse med et stort brusebad og en eksklusiv privat spa, hvor du kan slappe helt af. Hytterne er udstyret med aircondition og varme og er åbne hele året rundt.

Destinationer, du kan udforske

  1. Airbnb
  2. Frankrig
  3. Occitanie
  4. Lot
  5. Lejemål med morgenmad